Ndëshkimi epik, trajnerin e detyrojnë të stërvisë… ekipin e femrave

SHPËRNDAJE

Një ndëshkim epik vjen nga Gjermania. Bëhet fjalë për trajnerin e Borusia Mynshengladbah, U-23, Heiko Vogël, i cili është urdhëruar të stërvisë një ekip femrash si ndëshkim për sjellje aspak të hijshme ndaj arbitrit.

auto_vogi1616064270

Vogël, i cili ka drejtuar më parë Bazelin në Ligën e Kampionëve, është pezulluar për dy ndeshje për shkak të sjelljes së tij jo normale, ndaj arbitrit dhe 2 asistentëve, gjatë një ndeshje në fund të janarit.

Sipas ESPN, dënimi i 44-vjeçarit nga Federata e Gjermanisë përfshin një gjobë prej 1,500 € dhe një urdhër për të trajnuar një ekip femrash për gjashtë seanca stërvitore, deri më 30 qershor.

PANORAMASPORT.AL

Te lidhuraBurimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *