“Ndihem e gjallë dhe e lirë”/ Pas gjendjes së vështirë Britney Spears rebelohet në Instagram, poston videon e veçantë

Ylli amerikan i muzikës pop merr kontrollin e jetës së saj. Në një video të postuar në Instagram ajo shihet duke pikturuar dhe kërcyer.
“Unë nuk jam një piktor, por u ndjeva si të isha”. Ndihem e gjallë, e guximshme, revolucionare,” thotë Britney Spears trashëgimtarja e famshme amerikane, pas shpërthimit të mosmarrëveshjes ligjore dhe “fitores” së saj të parë dhe mund të thuhet se jeta e saj tani të kujton një shprehje artistike , po aq teorikisht sa dhe ne praktike.

“Siç e dini të gjithë, djema, shumë ndryshime kanë ndodhur në jetën time,” ishte komenti që ai shtoi në përshkrimin e një videoje që postoi dje në Instagram , ku duket se po pikturon në mënyrë abstrakte në një sipërfaqe të madhe të bardhë.
Ajo rrëfeu se e ndjente nevojën që në një farë mënyre të jashtëmonte ndjenjat e saj pas ndryshimit të jetës së saj. Kështu ai shkoi në një dyqan bizhuterish dhe bleu shumë ngjyra me ngjyra.

“Unë nuk jam piktor,” tha ajo, “por u ndjeva sikur isha”. “Kjo është një shprehje e asaj se si ndihem tani … revolucionare, shumëngjyrëshe, e ndritshme, e guximshme,” përfundoi ajo .

Qershorin e kaluar ylli i popit u fajësua zyrtarisht nga babai i saj për abuzim me të drejtën e kujdestarisë dhe e çoi atë në gjykatë. Që atëherë, avokati i saj, Mattheë Rosengart, po lufton për të sqaruar çështjen dhe për të hequr klientin e tij nga “prangat” e babait të saj.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.