Ndihmës të Papa Françeskut, sekretari i Shtetit të Vatikanit dhe zëvendësi i tij infektohen me COVID

Dy ndihmës të Papa Françeskut kanë rezultuar pozitivë me koronavirus.

Sipas njoftimit zyrtar kardinali Pietro Parolin i cili është sekretari i Shtetit të Vatikanit ka shfaqur simptoma shumë të lehta, ndërsa kryepeshkopi Edgar Pena Parra është aimptomatik.

Ndërkohë nuk dihet nëse të dy të prekurit nga Covid kanë pasur kontakt me Papa Françeskun.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.