Ndizen dritat e Krishtlindjes

19:20 22/11/2021

Ceremoni për nisjen e sezonit të festave të fundvitit

Pas një viti mungese prej bllokadës së pandemisë, dritat e sezonit të Krishtlindjeve qytetet europiane po ndizen sërish, me shpresën se falë vaksinimit, qeveritë nuk do jenë të detyrura të ndalojnë aktivitetet festive.

Përmes një ceremonie të veçantë ku mori pjesë edhe kryebashkiakja Anne Hidalgo u ndezën dritat e dekorit festiv të sezonit të Krishtlindjeve.

Ndriçimi i kuq shndriti gjithë gjatësinë prej 2 kilometrash të bulevardit kryesor Champs Elysees, në krye të të cilit ngrihet edhe harku i triumfit.

Me dekor festiv janë veshur edhe të gjithë bizneset përgjatë bulevardeve dhe shesheve kryesore të kryeqytetit francez.

Tv Klan

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.