“Ndjej sikur zemra më është shkulur”, indiani rrëfen historinë personale dramatike: Humba gruan dhe fëmijën e porsalindur nga Covid në një ditë

INDIA

Koronavirusi në Indi është kthyer në një problem serioz për shoqërinë, me numrin e rasteve dhe të fataliteteve që sa vjen e rritet për çdo ditë.

Një burrë ka rrëfyer për BBC se ka humbur gruan dhe fëmijën e porsalindur, për shkak të Covid.

“Ndjej sikur zemra më është shkulur nga trupi. Kam humbur gruan dhe fëmijën e porsalindur në një ditë, për shkak të Covid”, ka deklaruar burri nga India.

India ka parë më shumë raste Covid në shtatë ditët e fundit se çdo vend tjetër ndërsa lufton me valën e dytë të koronavirusit.

Spitalet janë mbingarkuar me të afërm që lypin shtretër dhe oksigjen.

India është shteti që ka kaluar 200 mijë të vdekur, për shkak të koronavirusit.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.