Ndodh e papritura para “El Clasico”-s, do të ndryshohet arbitri i ndeshjes. Zbulohet çfarë i ka ndodhurDitën e nesërme do të luhet ndeshja “El Clasico”, mes Realit dhe Barcelonës, ku fitorja për të dyja skuadrat është detyrim.

La-Liga-Santander-Mateu-Lahoz-whistle-the-Classic-between-Real

Fillimisht për këtë ndeshje arbitri që do të vendoste drejtësi ishte zgjedhur Matehu Lahoz nga Valencia, por do të ndodhë një ndryshim.

Gjyqtari nga Valencia ka pësuar një dëmtim dhe nuk është gati për të vendosur drejtësi në ndeshjen e nesërme.  Në  këtë situatë drejtuesit në federatë duhet të zgjedhin një tjetër arbitër për ndeshjen e nesërme, e cila pritet me interes të madh nga të gjithë.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.