Ndodh edhe kjo, 72-vjeçari britanik rezultoi 43 herë pozitiv me COVID-19

Shkencëtarët po studiojnë rastin e një burri në Bristol i cili është infektuar 43 herë me COVID-19, në 10 muajt e fundit.

Bëhet fjalë për një 72-vjeçrar, i cili sipas ekspertëve ka një sistem imunitar të ndjeshëm ndaj virusit, pasi dhe më herët, është diagnostikuar me leukemi dhe ka zhvilluar disa seanca kimioterapie.

I moshuari i quajtur Dave, ka arritur të mposhtë virusin falë një përzierje të re ilaçesh anti-virale, të përgatitur enkas për të nga kompania amerikane Regeneron.

Ekspertët janë duke e trajtuar këtë rast si tepër të veçantë dhe pritet t’i kryejnë Dave një sërë analizash për të mësuar se si ka qarkulluar virusi në trupin e tij, shkruajnë mediat e huaja.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.