Ndodh edhe kjo/ Kuzhinieri i njohur pjek picën te ‘lumi’ i llavës: E vështirë sa të mësoja teknikën (VIDEO)

Gatimi është një art më vete, e kjo, vërtetohet çdo ditë e më tepër.

Kuzhinieri i njohur David Garcia, ka realizuar një gatim vërtetë unik. Ai ka pjekur picë në lumin e llavës që doli nga vullkani Pacaya në Guatemala.

Në videon e publikuar nga mediat, ai shihet teksa përgatit brumin, hap picën, hedh ingredientët e duhur dhe e vendos tepsinë në llavën e nxehtë.

Pas disa minutash, pica është gati dhe ai atë e ndan me miqtë. Sakaq, vullkani Pacaya është një nga tre vullkanet aktive në Guatemala.

Ai ka qenë pasiv për gati 70 vite. Ajo u bë sërish aktive në muajin shkurt të këtij viti, ku ndodhi dhe një shpërthim i madh, fatmirësisht, pa pasoja.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.