Ndodh edhe kjo! Ukrainasit joshin turistët: Ejani! Kemi bomba, ndërtesa të shkatërruara, tanke të djegura e alarme për sulme ajrore

Edhe pse turistët tentojnë të shmangin vizitat në zonat e prekura nga luftërat, një platformë online dhe agjencia turistike ‘VisitUkraineToday’, e ka menduar krejt ndryshe.

Gjashtë muaj nga fillimi i luftës në Ukrainë, kjo platformë ka filluar turnetë ditore të ashtuquajtura “qytetet e trimave”, që i mbijetuan sulmeve ruse dhe po vazhdojnë t’ju kundërpërgjigjen – duke u ofruar turistëve turne njëditore për të përjetuar atë se si është të jetosh në një vend ku po zhvillohet lufta e përgjakshme.

Pavarësisht paralajmërimeve ndërkombëtare kundër udhëtimit në Ukrainë, Visit Ukraine tregon se deri më tani ka shitur 150 bileta – derisa ueb-faqja që ofron informacione për udhëtimin e sigurtë në Ukrainë, ka 1.5 milionë vizita në muaj – që janë rritur për 50 për qind në raport me periudhën para pushtimit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *