Ndodh në Austri, i riu vret kalimtarit, habit me dëshminë në Polici: Isha i palumtur nga jeta, doja të shkoja në burg!

Një ngjarje e pazakontë është shënuar në Austri. Mediat vendase bëjnë me dije, se një 29-vjeçar, ka vrarë me thikë një kalimtar, në mënyrë që të futej në burg.

Këtë dëshmi ai e ka bërë para hetuesve, ku dhe i ka treguar se ndihej i pakënaqur nga jeta që bënte aktualisht.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në qytetin Kufstein, në afërsi me kufirin gjerman, ndërsa identiteti i burrit nuk është bërë i ditur.

“Nuk kishte asnjë shans që viktima të mund të mbijetonte,” tha policia në një deklaratë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *