Ndodh në Britaninë e Madhe, vjen në jetë foshnja 6.7 kg (FOTO)

Një ngjarje e ëmbël është shënuar në Britaninë e Madhe. Një nënë ka sjellë në jetë një foshnje, që peshon më shumë se 6 kg.

Cherral Mitchell, 31 vjeçe, kishte nevojë për dy mami për të lindur beben, që peshonte 6.7 kg.

Mediet e huaja shkruajnë se besohet se ky fëmijë të jetë i porsalinduri i tretë më i madh ndonjëherë në Mbretërinë e Bashkuar.

Për këtë arsye, ai është quajtur si ‘Baby Hippo’ dhe ‘Butter Bean’. Nëna e bebes, e cila ka tre fëmijë të tjerë, tha: “Ne nuk mendonim se ai do të ishte kaq i madh”.

  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *