Ndodh në Kosovë! Foshnja lind me antitrupa kundër Covid-19 nga nëna e vaksinuar

Një rast mjaft interesant është regjistruar në Kosovë, teksa ka lindur një foshnje me antitrupa kundër Covid-19.

Foshnja vetëm një ditëshe është testuar dhe ka rezultuar pozitive me Antitrupa kundër virusit Sars-Cov-2, pasi nëna e saj Gresa Elezi ishte vaksinuar gjatë shtatzënisë..

“Çdo kush mund të vaksinohet, ju rekomandoj të gjithë shtatzënat të vaksinohen.. Siç e shihni edhe tek foshnjat e juaja do të prodhojë antitrupa, edhe ato do të jenë të mbrojtura falë jush!”, ka shkruar gjinekologu kosovar.

Në Kosovë është rekomanduar edhe më parë vaksinimi i grave shtatzëna dhe nënave gjidhënëse, pasi sipas mjekëve nuk ka asnjë efekt anësor tek fëmijët.

  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.