Ndodh në Pakistan, refuzuan të qerasnin oficerët me hamburger, efektivët arrestojnë të gjithë stafin e ‘Fast Food-it’

Plot 19 punonjësit e një ‘Fast Food-i’ në Pakistan janë arrestuar, pasi refuzuan për të qerasur me hamburger një grup oficeresh policie.

BBC shkruan, se stafi i Johnny & Jugnu, në Lahore, u mbajtën në ambientet e komisariatit një natë të tërë.

“Kjo nuk është hera e parë që ka ndodhur diçka e tillë në restorantin tonë”, thuhet në deklaratën e lëshuar nga një punonjës i ‘Fast Food-it’

“Askush nuk lejohet të marrë ligjin në duart e tij. Padrejtësia nuk do të tolerohet.

Të gjithë ata do të dënohen”, tha zyrtari i lartë i policisë provinciale, Inam Ghani kur njoftoi pezullimet në Tëitter.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *