Ndodh në Vietnam, pasagjeri harron në aeroport një portofol me 45 mijë dollarë

Një pasagjer i kompanisë ajrore “Vietnam Airlines”, ka harruar në sendilen ku u ul një portofol, brenda së cilës gjendeshin plot 45 mijë dollarë.

Sipas New York Post, shoqëruesit e fluturimit të Vietnam Airlines, i kthyen pasagjerit një

Shoqëruesit e fluturimit të ‘Vietnam Airlines’ i kthyen pasagjerit një portofol që përmbante monedha vietnameze, një kartë ATM dhe dokumente të tjera personale.

Pas një fluturimi nga Hanoi në Da Nang më 24 prill, një portofol u gjet ndërsa punonjësit sanitarë ishin duke e pastruar avionin.

Ajo më pas u dërgua në zyrën e shërbimeve për klientin, brenda aeroportit, ku dhe u bë i mundur identifikimi dhe gjetja e pasagjerit.

Stjuardesat dhe punëtorët e sportelit morën një letër falënderimi nga personi që i përkiste portofoli, shkruajnë mediat e huaja.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *