Ndodhej në Kiev me delegacionin gjatë shpërthimeve mëngjesin e sotëm, reagon Komisioneri i Drejtësisë së BE-së: Jemi strehuar në hotel, presim…

ndodhej ne kiev me delegacionin gjate shperthimeve mengjesin e sotem reagon komisioneri i drejtesise se be se jemi strehuar ne hotel presim
ndodhej ne kiev me delegacionin gjate shperthimeve mengjesin e sotem reagon komisioneri i drejtesise se be se jemi strehuar ne hotel presim

Komisioneri i Drejtësisë së BE-së Didier Reiders dhe ekipi i tij po strehohen në një hotel në Kiev pas shpërthimeve që ndodhën mëngjesin e sotëm në kryeqytetin ukrainas.

Reiders tha në një postim në Twitter se ai dhe ekipi i tij kanë arritur që të transferohen me shpejtësi në një hotel  ndërsa shton se janë të sigurt, ndërsa pritet që të largohen nga vendi.

“ Seri shpërthimesh në qendër të Kievit këtë mëngjes. Falë reagimit të shpejtë të personelit të sigurisë, unë dhe ekipi im u transferuam me shpejtësi në hotel. Jemi të sigurt dhe presim përditësime, është shprehur ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts