“Ndoqa zemrën time”, fitoi Voice of Italy në 2014, 34-vjeçarja la jetën e murgeshës dhe tani punon si…

Një murgeshë e cila u kthye në sensacion pasi fitoi The Voice Italy, ka njoftuar se tashmë ka hequr dorë nga jeta e saj në manastir dhe se tashmë punon si kameriere në Spanjë.

Motra Cristina Scuccia, 34 vjeç nga Siçilia, tronditi gjyqtarët, duke përfshirë të ndjerën Raffaella Carrà, gjatë audicionit të saj në vitin 2014, duke dhënë një performancë të këngës hit të Alicia Keys “No One”.

Pasi kuptoi se zëri i jashtëzakonshëm i përkiste një murgeshe, Carrà, e cila vdiq vitin e kaluar, tha: “Isha pa fjalë për disa minuta”.

Scuccia, e cila në atë kohë ishte pjesë e murgeshave në manastirin Ursuline Sisters of the Holy Family në Milano, arriti të fitonte shfaqjen atë verë me performancën e saj të What a Feeling, kënga me temë nga filmi Flashdance. Ajo më vonë prodhoi një album, të cilin ia dha Papa Françeskut.

E veshur me taka të larta dhe një kostum pantallonash të kuqe, me një pircing në hundë dhe flokë të gjatë të errët të lëshuara, ish murgesha deklaroi për programin Verissimo: “Besoj se duhet të dëgjoni zemrën tuaj me guxim. Ndryshimi është një shenjë e evolucionit, por është gjithmonë e frikshme, sepse është më e lehtë të ankorohet në siguri sesa të pyesësh veten: A ka të drejtë apo po gaboj?”

Scuccia tha se lënia e manastirit, një vendim që e mori me ndihmën edhe të terapisë me një psikolog, nuk do të thotë se ka hequr dorë nga besimi i saj dhe se ajo ishte ende duke ndjekur ëndrrën e saj për një karrierë në muzikë.

“Zgjodha të ndjek zemrën time pa menduar se çfarë do të thoshin njerëzit për mua. Unë bëra një hap dhe isha i shqetësuar se mos përfundoja nën një urë, këtë ia përsërisja gjithmonë psikologut tim”, tha ajo.

Scuccia tha se ajo tani jeton e lumtur në Spanjë, ku punon si kameriere.

Pavarësisht se mori mbështetje nga shumë murgesha të tjera për konkurrimin në Voice of Italy, 34-vjeçarja u përball me kritika të ashpra nga fraksionet më tradicionale të kishës katolike italiane, veçanërisht kur publikoi Like a Virgin.
“Cristina arriti nivele kaq të larta të famës, ajo merrte telefonata nga e gjithë bota, por u përball edhe me kritika të cilat e konfuzuan. Largimi ishte vendimi i saj, pasi u shfaq aq shumë në TV, ndoshta e humbi pak busullën. Ajo ishte e re dhe nën presion të madh”, tha një burim i kishës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *