‘Ndrangheta’ pëson goditje të rëndë në Romë, 26 të arrestuar

Ndrangheta pëson një goditje të rëndë në Romë.

Një operacion i gjerë i Departamentit të Hetimeve Antimafia çoi në arrestimin e 26 personave të dyshuar si pjesë grupit mafioz ‘Ndrangheta’. Grupi kriminal përfaqëson një celulë lokale me rrënjë në territorin e kryeqytetit, që synon të marrë drejtimin apo kontrollin e veprimtarive ekonomike në sektorë të ndryshëm.

Masat paraprake u morën në Lacio dhe në provincat e Cosenza dhe Agrigento.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts