Ndryshimet në qeveri/ Presidenti Begaj dekreton shkarkimet dhe emërimet e ministrave të rinj

Presidenti i Republikës Bajram Begaj dekreton shkarkimet dhe emërimet e ministrave të rinj, pak ditë pasi kryeministri Edi Rama bëri ndryshimet në qeveri.

Më 4 shtator kryeministri Edi Rama paraqiti disa ndryshime në kabinetin e tij qeveritar.

-Ministër i Financave dhe Ekonomisë- Ervin Mete

-Ministër për Evropën dhe Punët e Jashtme- Igli Hasani

-Ministre e Arsimit dhe Sportit- Ogerta Manastirliu

-Ministre e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural-Anila Denaj

-Ministre e Shëndetësisë dhe Mirëqenies  Sociale- Albana Kociu

-Sekretarja e Shtetit për sipërmarrjen dhe klimën e biznesit–Delina Ibrahimaj.

-Ministër Shteti për Pushtetin Vendor-Arbjan Mazniku

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts