Ndryshimet në qeveri, reagon Bardhi: Makiazh për fytyrën e kalbur nga korrupsioni të kryeministrit

ndryshimet ne qeveri reagon bardhi makiazh per fytyren e kalbur nga korrupsioni te kryeministrit
ndryshimet ne qeveri reagon bardhi makiazh per fytyren e kalbur nga korrupsioni te kryeministrit

Menjëherë pasi kryeministri Edi Rama, ka zbuluar propozimet për ndryshimet në qeveri, në përfundim të fjalës së tij në Asamblenë e PS, vjen edhe reagimi i kryetarit të Grupit Parlamentar të PD, Gazment Bardhit.

Ai e ka cilësuar këtë lëvizje të Ramës si një taktikë për të mbuluar fytyrën e kalbur të korrupsionit që sipas tij është përfshirë qeveri Rama.

Reagimi i Gazment Bardhit:

Korrupsioni, i cili qendron në themelet e kësaj qeverie, do të vazhdojë të gërryejë mirëqenien në çdo familje shqiptare. Nuk ka pikën e rëndësisë se cilin ministër ndryshon Edi Rama. Është thjesht një makiazh për fytyrën e kalbur nga korrupsioni të kryeministrit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts