“Në 1930 Ahmet Zogut i kërkonin…”- Rama publikon dokumentet: Premtimi për ndërtimin e rrugës së Lumit të Vlorës u mbajt vetëm nga ne!Kryeministri Edi Rama ka rikthyer edhe një herë vëmendjen tek rruga e Lumit të Vlorës.

ERAMA

Në një postim në facebook, Rama ka publikuar dokumentet e vitit 1930 ku një përfaqësi e komunitetit i kërkonte Ahmet Zogut ndërtimin e rrugës së Lumit të Vlorës.

Në reagimin e tij Kryeministri shkruan se premtimi për rrugën e Lumit të Vlorës është mbajtur vetëm nga qeveria e tij, pavarësisht faktit se më parë e kishin bërë si premtim edhe qeveri të tjera.

“Kur në vitin 1930 një përfaqësi e komunitetit i kërkonte Ahmet Zogut ndërtimin e rrugës së Lumit të Vlorës, të cilën banorët ua kërkuan të tërëve me radhë dhe të tërë pa përjashtim ua premtuan, por premtimi u mbajt vetëm prej qeverisë sonë”, shkruan Rama.

edi rama 11 edi rama 22

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *