Në 24 orë regjistrohen 281 viktima në Itali dhe mbi 28 mijë raste të reja me COVID-19

Në 24 orët e fundit në Itali janë regjistruar 28, 630 raste të reja me COVID-19 nga 283, 891 teste të kryera.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se 281 pacientë kanë humbur jetën. Ndërkohë shkalla e pozitivitetit është 10.1% nga 11.2% që u shënua të dielën.

Autoritetet shëndetësore bënë me dije se në terapi intensive janë të shtruar 1173 pacientë.

Sakaq Lazio është rajoni me numrin më të lartë të infektimeve me 3, 659 raste nga 36, 203 teste të kryera.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *