“Në 25 prill, kryq fletës së votimit”, Ruçi ‘kap ngushtë’ deputetin e opozitës: Po ti nuk e ke emrin asgjëkundi…

SHPËRNDAJE

Deputeti i opozitës në Kuvend, Ralf Gjoni i bëri thirrje qytetarëve që nbë 25 prill të vendosin kryq të madh në fletën e votimit, për të gjitha partitë dhe kandidatët duke e akuzuar këtë klasë politike si diletante.

Por kjo deklaratë ka tërhequr vëmendjen e kryetarit të Kuvendit Gramoz Ruçi, i cili i kujtoi Gjonit që ai nuk kandidon në zgjedhjet e 25 prillit për deputet nën asnjë sigël partie.

“Poi i vunë kryq të gjithëvë kush do qeverisëq pastaj?”, e pyeti Ruçi.

Ralf Gjoni: Ky tjetri shkruan për misionin e tij si shëmbëlltyrë besnike e kurbanit të Ramës, qytetarë duhet ta dini se e vërteta është krejt ndryshe, misioni i tyre i përbashkët është t’ju bëjnë juve kurban për xhepat e tyre. Ndaj në 25 prill kryq fletës së votimit, kryq kësaj klase politike të paaftë e diletante.

Gramoz Ruçi: Përshëndes që ke reflektuar nga seanca e parë që sot dole konform rregullores e përmbajtjes së ligjit.

Por është hera e dytë që e përsërit këtë kryq të gjithëve, po ja futi kryq të gjithëve elektorati ti s’e ke emrin gjëkundi që të lërë tyja, se kush do qeverisë këtu pastaja?

Te lidhuraBurimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *