“Në fokus përmirësimi i kushteve”, Rama në shkollën Hoteleri-Turizëm: 80 % e studentëve punësohen që në bankat e shkollës!

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një vizitë në shkollën e rikonstruktuar të Hoteleri-Turizëm në Tiranë.

Rama u shpreh se vëmendja për përmirësimin e kushteve dhe cilësisë do të jetë në fokus kryesor.

“Duhet ta bëni mirë llogarinë përpara se ta mendoni për të ikur sepse llogaria bëhet sa të ngel në fund. Llogaria del që edhe nga ana financiare edhe nga ana e gjendjes së humorit , ka filluar të dalë në barazim, dhe sidomos në turizëm edhe pas disa vitesh do të jetë akoma edhe më mirë”, u shpreh Rama gjatë një bashkëbisedimi me gjimnazistët.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts