“Ne kemi Ilir Metën tonë!”/ Edi Rama ironizon presidentin nga Vlora, batuta me emrin e kandidatit të PS-së

SHPËRNDAJE

Gjatë prezantimit të kandidatëve të PS-së në qarkun e Vlorës kryeministri Edi Rama nuk i kurseu batutat ironike në drejtim të presidentit Ilir Meta.

Ne kemi Ilir Metën tonë”- tha kreu i qeverisë duke iu referuar kandidatit të socialistëve Ilir Metaj, që ka një emër të ngjashëm me presidentin.

“Ata që janë të lënduar me një familje të shpërbërë si LSI. Ne kemi Ilir Metën e vërtetë këtu, ja ku është! Edhe Ilir Meta i Tiranës, Metaj e ka, por thotë Meta. Gjithkush mund të gjej atë që përfaqëson. Kjo është një shaka që është gjysma e të vërtetës!”, u shpreh kryeministri.

Kujtojmë që kandidati i PS-së Ilir Metaj pozicionohet i gjashti në listën e Vlorës, një vend mbi Damian Gjiknurin dhe Edi Ramën, që gjenden të 7-tët dhe të 8-tët në këtë qark.

Në një reagim të bërë sot, presidenti Ilir Meta i kërkoi Edi Ramës të dalë me një ndjesë publike dhe të tërheq atë që ai e konsideron si sulm dhe fjalor ordiner ndaj ish-deputetes së PD-së Grida Duma, kandidate për deputete në 25 prill.

Te lidhuraBurimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *