Në kërkim pasi tentoi të vriste bashkëshorten në 2022, arrestohet 50-vjeçari në Rrogozhinë

ne kerkim pasi tentoi te vriste bashkeshorten ne 2022 arrestohet 50 vjecari ne rrogozhine
ne kerkim pasi tentoi te vriste bashkeshorten ne 2022 arrestohet 50 vjecari ne rrogozhine

Një 50 vjeçar, banues në Rrogozhinë, është arrestuar pasi ishte shpallur në kërkim.

Në vitin 2022 ky shtetas tentoi të vriste bashkëshorten duke e goditur me automjet.

Blutë njoftojnë se bashkëshortja e tij në atë kohë ka qenë e pajisur me urdhër mbrojtjeje.

Njoftimi: 

Komisariati i Policisë Kavajë finalizoi operacionin e koduar “Break”.

Gjatë operacionit është kapur shtetasi R. M., 50 vjeç, banues në Rrogozhinë.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim kombëtar, pasi Gjykata e Durrësit, me vendimin e datës 07.07.2022, i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprat penale “Vrasja”, mbetur në tentativë, “Veprime në kundërshtim me vendimin e gjykatës” dhe “Dhuna në familje”. Në muajin korrik të vitit 2022, ky shtetas ka tentuar të vrasë, duke e goditur me automjet, bashkëshorten e tij, e cila ka qenë me urdhër mbrojtjeje.

Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm, Durrës.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts