Në kërkim të një jete më të mirë, emigranti 30-vjeçar vdes gjatë rrugës nga vapa, trupi i pajetë lihet afër kufirit të Shqipërisë

Një emigrant nga Bangladeshi ka vdekur duke u përpjekur të mbërrinte në Francë nga Greqia përmes ‘rrugës ballkanike’. Trafikantët e emigrantëve, sipas mediave të huaja, thuhet se e lanë trupin e të ndjerit në një zonë kodrinore pranë kufirit Shqipëri-Mali i Zi.

Tridhjetë vjeçari Tapash Sarkar u nis nga Greqia më 3 gusht 2022. Ai ishte me një grup emigrantësh që po udhëtonin me mbështetjen e trafikantëve.

Sarkar planifikoi të arrinte në Francë nëpërmjet Shqipërisë, Malit të Zi, Serbisë dhe Italisë. Por pasi eci për disa ditë në mot përvëlues, ai pësoi një ‘goditje në tru’ dhe vdiq, sipas asaj që deklaron vëllai i tij, Sumon Sarkar.

“Kemi paguar së fundmi 2,000 euro për kontrabandistët nga Bangladeshi , të cilët supozohej të merrnin vëllanë tim në Francë. 1,000 euro të tjera u premtuan sapo të arrinte në destinacion,” tha Sumon Sarker.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com