Në Kinë, muaji gusht më i nxehti që nga fillimi i regjistrimeve

Kina ka regjistruar muajin më të nxehtë të gushtit që nga fillimi i regjistrimeve, raportojnë mediat shtetërore.

Vala e të nxehtit të verës e regjistruar këtë vit ishte jashtëzakonisht e fortë.

Temperatura mesatare mbarëkombëtare ishte 22.4 gradë Celsius në gusht, duke tejkaluar normën me 1.2 gradë, njoftoi transmetuesi shtetëror CCTV, duke cituar shërbimin kombëtar të vendit.

(Ansa)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts