Në Kosovë 510 raste aktive me koronavirus, mbi 5 mijë persona janë vaksinuar me të dyja dozat kundër Covid në 24 orë

Sipas të dhënave të publikuara nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë në Kosovë, në total numri i rasteve aktivë me koronavirus është 510.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157,  106, ndërsa që nga fill i pandemisë  nga Covid kanë humbur jetën 2, 974 qytetarë.

Gjithashtu autoritetet bëjnë me dije se në 24 orët e fundit janë dhënë 5, 560 doza të vaksinës kundër Covid, ndërkohë që nga nisja e procesit të vaksinimit janë dhënë 1, 519, 933 doza.

Aktualisht në Kosovë 686, 238 qytetarë janë vaksinuar me të dyja dozat kundër Covid.

 (BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.