Në listë Majko, Bushati dhe Kodheli/ Ja kush janë të gjithë kandidatët për anëtarë të Kryesisë së PS-së

Gjatë fjalës së mbajtur sot në Asamblenë Kombëtare, kryeministri Edi Rama tregoi emrat e kandidatëve për anëtarë të Kryesisë së PS, të cilët nuk janë kryetarë qarqesh.

rama ne asamble3

Bëhet fjalë për dy lista, një me politikanë burra dhe një me politikane gra. Në total janë dy lista me nga 10 garues për 6 vende.

LISTA E BURRAVE

Pandeli Majko

Erion Braçe

Ditmir Bushati

Ilir Beqja

Arben Pëllumbi

Eduard Shalsi

Armand Subashi

Fatmir Xhafaj

Pjerin Ndreu

Ervin Dema

LISTA E GRAVE:

Ogerta Manastirliu

Belinda Balluku

Olta Xhaçka

Ermonela Felaj

Evis Kushi

Milva Ekonomi

Mimi Kodheli

Klodilta Ferhati

Blerina Gjylameti

Almira Xhongulla

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.