Në mbështetje të vaksinës së Oxfordit, Boris Johnson merr dozën e parë të AstraZenecës, ja mesazhi

BRITANI E MADHE

Ashtu siç e lajmëroi dhe ditën e djeshme kryeministri britanik, Boris Johnson ka bërë rreth një orë më parë vaksinën AstraZeneca. 56-vjecari ka postuar në TWitter momentin e vaksiminit të shoqëruar dhe me një mesazh falenderimi për të gjithë ata që e bënë të mundur atë.

“Sapo kam marrë dozën time të parë të vaksinës së Oxford AstraZenecan. Faleminderit të gjithë shkencëtarëve të pabesueshëm, stafit të NHS dhe vullnetarëve që ndihmuan për të realizuar këtë.

Marrja e dozës së vaksinës është gjëja më e mirë që mund të bëjmë për t’u kthyer në jetën që na mungon aq shumë”-shkruan Boris Johnson.

Kryeministri britanik ka bërë dhe një thirrje të gjithë qytetarëve të vaksinohen.

“Vaksinohuni! Merrni dozat e vaksinave sa herë që ju kërkohet. Vaksinimi është gjëja më e mirë për ju, për familjen dhe është një gjë e shkëlqyeshme për të gjithë vendin”-ka thënë Boris Johnson.

  • foto galeri
  • foto galeri

Johnson, 56 vjeç, përshëndeti mediat pasi bëri injeksionin e tij në St Thomas në Londrën qendrore, i njëjti spital ku ai u shtrua pasi u infektua me Covid Prillin e vitit të kaluar.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *