Në një Ramazan pandemik, ja si ka ndryshuar atmosfera në Mekë brenda një viti (FOTO)

Ramazani që nisi këtë të martë e gjeti edhe këtë vit botën të goditur nga Covid-19.

Për shumë myslimanë që po përballen me kufizime, kjo do të thotë se shpresat për një Ramazan më të mirë se vitin e kaluar u shuan me rritjen e numrit të të infektuarve, megjithëse shifrat ndryshojnë nga vendi në vend.

Një muaj me agjërim dhe bamirësi, por Ramazani gjithashtu është kohë kur besimtarët mblidhen për lutje, mblidhen rreth vakteve të tyre festive dhe shkëmbejnë vizita.

Por ndryshe nga viti i kaluar, këtë herë situata është më e qëndrueshme dhe e lehtësuar.

Fotot e mëposhtme janë nga Meka, vendi i shenjtë për myslimanët, e shkrepur në dy vite të ndryshme gjatë muajit të Ramazanit, një i përket 2020 dhe tjetra 2021-it.

  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.