Në përpjekje për të shuar flakët/ Humbin jetën tragjikisht edhe 2 punonjës të zjarrfikëses në Turqi, shkon në 6 numri i viktimave

Është thellur bilanci i viktimave nga zjarret në Tuqi.

Ministri i Bujqësisë dhe Pylltarisë Bekir Pakdemirli bën me dije se dy punonjës zjarrfikës kanë humbur jetën pak momente më parë në përpjekje për të shuar flakët duke e çuar në 6 numrin e viktimave.

“Ne martirizuam dy vëllezërit tanë heroikë që ndërhynë në zjarrin në Antalia. Dhimbja jonë është e madhe. Qoftë vendi i tyre parajsë. U uroj durim familjeve dhe të dashurve të tyre. Tona ngushëllime “- shkruan ministri në Twitter

Kujtojmë së 4 persona të tjetë mes tyre edhe një çift i martuar humbën jetën nga zjarret që prej ditësh kanë përfshirë Turqinë Jugore.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *