Në prag të vizitës në Kosovë dhe Serbi, reagon Escobar: Me urgjencë të nisin diskutimet për formim të Asociacionit

I dërguari amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, në BBC ka thënë se përshkallëzimi i tensioneve në veri të Kosovës, ka qenë i shmangshëm. “Ky përshkallëzim ka qenë pjesërisht rezultat i mosgatishmërisë së palës kosovare që ta dëgjojë komunitetin ndërkombëtar. Ajo i ka provokuar tensionet, në mënyrë të panevojshme, duke insistuar në shfrytëzimin e objekteve […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts