Në prag të votimit të qeverisë Kurti ll, japin dorëheqjen dy ministra në detyrë të Kosovës

KOSOVA

Dy ministra në detyrë të qeverisë Hoti kanë dhënë dorëheqjen pak para votimit në Kuvend të qeverisë Kurti ll.

Bëhet fjalë për zv/kryeministrit Besnik Tahiri i cili njëkohësisht ka dhe detyrën e ministrit të jashtëm në detyrë, dhe Besian Mustafës ministri i Bujqësisë, Pylltarisë e Zhvillimit Rural.

Tashmë janë orët e fundit të qeverisë në detyrë Hoti, pasi sot konstituohet Kuvendi i ri me përfaqësuesit e dalë nga zgjedhjet e parakohshme të 14 shkurtit si dhe qeveria e re e cila do të përbahet nga Vetëvendosje, Lista‘’GUXO’’  dhe disa të tjera që i përkasin minoriteteve joserbe.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.