Në pritje të zgjedhjeve lokale/ Pse mbetën pa kryetar 6 bashkitë! Nga gafa e Sakos, te fshehja e dënimi nga Pjetri
Valdrin Pjestri_Vabona-SakoGAZETA SHQIPTARE/ Në një kohë kur Presidenti Ilir Meta po konsultohet me partitë parlamentare për datën e zgjedhjeve lokale te pjesshme, aktualisht janë 6 bashki pa kryetar. Bëhet fjalë për bashkinë e Shkodrës, Durrësit, Vorës, Rrogozhinës, Dibrës dhe Mallakastrës.

Dënimi i padeklaruar i Valdrin Pjetrit

Bashkia e parë që mbeti pa kryetar ishte Shkodra. KQZ nuk i ligjëroi mandatin kandidatit fitues Valdrin Pjetrit që u zgjodh në 30 Qershor, pas nisjes së një hetimi për një dënim të padeklaruar në formularët e dekriminalizimit. Çështja penale ndaj tij u pushua më pas nga Gjykata e Tiranës. Në detyrë, përtej mandatit, Voltana Ademin.

Gafa e Valbona Sakos

Bashkia tjetër pa kryetar është ajo e Durrësit….

VIJO LEXIMIN E LAJMIT TE PLOTE NE GAZETA SHQIPTARE.al, (KLIKO KETU)

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.