“Në rrafshin personal i uroj pleqëri të mbarë! Ndërsa në atë politik…”/ Bashës i kërkohet një urim për Ramën, Berishën dhe Metën. Ja mesazhi i kryedemokratit

Në mbyllje të konferencës së tij për media kryedemokratit Lulzim Basha iu kërkua nga gazetarët një urim për kundërshtarët e tij politikë, Edi Ramën, Sali Berishën dhe Ilir Metën, me rastin e festës së Vitit të Ri. 

Fillimisht kreu i PD-së e nisi fjalën me një urim për qytetarët shqiptarë duke shprehur bindjen se 2022 do të jetë një vit më i mirë.

Mandej Basha u ndal te kryeministri, duke u shprehur: “Sa për Edi Ramën, në rrafshin personal, pleqëri të mbarë! Në rrafshin politik, mos i ardhtë më kurrë Shqipërisë një njeri si ai”.

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.