Në Shqipëri mungon solidariteti shumë më tepër se në Kosovë”, pedagogu Mile: Kemi një shoqëri me një nivel të lartë hipokrizie

ne shqiperi mungon solidariteti shume me teper se ne kosove pedagogu mile kemi nje shoqeri me nje nivel te larte hipokrizie
ne shqiperi mungon solidariteti shume me teper se ne kosove pedagogu mile kemi nje shoqeri me nje nivel te larte hipokrizie

Duke komentuar mbi një raport mbi indeksin e lumturisë, pedagogu i filozofisë, Klementin Mile i ftuar në “Open” në News 24, tha se politikanët në Shqipëri kanë ndërtuar një sistem që nuk i besojnë as vetë.

“Ne jemi në këtë situatë sepse të parët që kanë ikur janë vendimmarrësit politikë në gjithë këto vite. Kanë krijuar një sistem që nuk i besojnë as vet. Krijojnë spitale por nuk kurohen në këto spitale. Krijojnë institucione arsimore, por fëmijët e tyre i çojnë jashtë.

E gjithë shoqëria është e tillë. Ka një nivel të lartë hipokrizie dhe kur e sheh nuk të bën të lumtur dhe realiteti është fals dhe njerëzit e përjetojnë dhe reagojnë.

[embedded content]

Si reagojnë? Ikin! Ky është një problem i madh që qëndron në thelb të braktisjes së vendit nga shqiptarët. Nuk e braktisin vetëm të varfrit. Në Shqipëri mungon solidariteti shumë më tepër se në Kosovë”, tha ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts