Në total 445 raste aktive në Kosovë, mbi 730 mijë qytetarë kanë marrë të dyja dozat e vaksinës kundër Covid-19

ne total 445 raste aktive ne kosove mbi 730 mije qytetare kane marre te dyja dozat e vaksines kunder covid 19
ne total 445 raste aktive ne kosove mbi 730 mije qytetare kane marre te dyja dozat e vaksines kunder covid 19

Sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, numri total i rasteve aktive me koronavirus është 445.

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se numri i përgjithshëm i të shëruarve ka arritur në 157, 386, ndërkohë që nga fillimi i pandemisë kanë humbur jetën 2, 978 qytetarë.

Sakaq që nga nisja e procesit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1, 572, 626 doza të vaksinës.

Deri më sot 733, 108 persona kanë marrë të dyja dozat e vaksinës kundër Covid.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts