Negociatat në kohën e Trump, Grenell: Për shkak të progresit të madh u fol edhe për heqjen e NATO-s nga Kosova

Ish-emisari amerikan, Richard Grenell, tha se Administrata Trump ka ndërmarrë hapa të paprecendentë për të sjellë Kosovën dhe Serbinë bashkë. “Për shkak se ne ishim duke bërë aq shumë progres, ne diskutuam idenë potenciale për heqjen e NATO-s nga Kosova në vitin 2020”, tha ai në Real America’s Voice. Grenell tha se Kosova e Serbia […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts