Nën akuzë për pjesëmarrjen në grup kriminal, kush është 59-vjeçari i arrestuar në Durrës dhe në kërkim ndërkombëtar

nen akuze per pjesemarrjen ne grup kriminal kush eshte 59 vjecari i arrestuar ne durres dhe ne kerkim nderkombetar
nen akuze per pjesemarrjen ne grup kriminal kush eshte 59 vjecari i arrestuar ne durres dhe ne kerkim nderkombetar

Një 59-vjeçar nga Durrësi përfundoi në prangat e policisë, pasi rezultonte në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane. Viktor Leki, rezulton i dënuar në shtetin fqinj me 8 vite burg nën akuzën e trafikut të drogës.

Njoftimi:

DVP Durrës, si rezultat i shkëmbimit të informacionit mes Interpol Tiranës dhe Interpol Romës, lokalizoi dhe  arrestoi, me qëllim ekstradimin në Itali, shtetasin Viktor Leki, 59 vjeç. Ky shtetas ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata e Leçes, Itali, me vendimin e datës 06.03.2018, e ka dënuar me 8 vjet e 4 muaj burgim, për veprën penale “Pjesëmarrja në grup kriminal, me qëllim trafikimin e narkotikëve”. Vijojnë procedurat për ekstradimin e këtij shtetasi, në Itali.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts