“Nëna më pyeste për vëllanë, vëllai për nënën”, flet familjari që humbi dy të afërmit nga Covid-19: Haram iu qoftë Albin Kurtit e Vjosa Osmanit

Familjes Arifi nga Gjilani i kanë vdekur dy anëtarë të familjes nga koronavirusi. Përgjatë ditës së djeshme, u raportua se kanë vdekur nënë e bir si pasojë e komplikimeve nga koronavirusi. Një gjë të tillë e konfirmoi kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri.

Ekipi i T7 ka arritur të marrë në prononcim nga familjari, i cili erdhi në Kosovë nga mërgimi pasi dëgjoi se anëtarët ishin të infektuar me Covid-19.

“Një vëlla më tregoi edhe erdha, por erdha si vonë pak. Kur erdha ishin në spital në Gjilan, e nana ishte në shtëpi. Këto se kena çu, e kena mbajtë me oksigjen në shpi, s’mujtëm me e shpëtu. Të njëjtën kohë kur iu përkeqësua gjendja vëllait në spital, ai më pyeste për nanën, nana për vëllain”, deklaroi ai për T7.

Familjari rrëfen se pati eksperienca të këqija në Spitalin e Gjilanit.

“Mjekët e Gjilanit i kem paguar privat, me na ardhë në shtëpi, ata mjekët që punonin në Gjilan. Këtu është katastrofë, vetë e kam fshi dhomën në spital, nuk vinin me e fshi”, ka shtuar më tej familjari.

Ai ka hedhur akuza ndaj institucioneve të Kosovës e krerëve shtetërorë.
“Haram ju koftë krejtëve, me Albin Kurt, e me Vjosa Osmani, që i lirun këto dasma e këto sene palidhje”, ka thënë ai.
Familjarët e tjerë nuk pranuan të flasin, por prapa kamerave e kanë konfirmuar se janë në gjendje të mirë shëndetësore.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.