Nëna preu fytin e dy fëmijëve të saj dhe vrau burrin para se të shkonte në kinama

10:03 05/05/2021

Një mama e cila dyshohet se ua preu fytin fëmijëve të saj pasi goditi për vdekje burrin e saj, u arrestua në kinemanë e qytetit të saj.

Trupat e dy fëmijëve dhe babait të tyre u zbuluan në apartamentin e familjes në Vladivostok, Rusi, të enjten e kaluar.

Detektivët thonë se Yekaterina L, 37 vjeç vrau partnerin e saj 40-vjeçar pasi e akuzonte për mashtrim. Denis pretendohet të jetë sulmuar pasi e ka njoftuar se do të divorcohet nga ajo dhe do të marrë kujdestarinë e fëmijëve të tyre.

E zemëruar, Yekaterina kapi një thikë kuzhine dhe e zhyti atë vazhdimisht në trupin e tij. Dëshmitarët pretendojnë se kanë parë kufomën e Denisit në dyshemenë e kuzhinës, të mbështjellë me çanta mbeturinash, pranë një çante sportive që përmbante trupat e fëmijëve, raporton The Sun.

Mamaja pretendohet të ketë shkruar një shënim në të cilin ajo rrëfeu krimet dhe e la atë në tryezën e darkës.

Yekaterina ishte duke parë një film në një kinema kur policët e morën me vete në pranga. Raportet e mediave lokale pretendojnë se nëna e tre fëmijëve, u kthye nga dy fëmijët që panë ngjarjen vajza Viktoria dhe djali Dmitry.

Yekaterina dyshohet se i kisha prerë qafën Viktoria dhe Dmitry. Vëllai i tyre thuhet se i mbijetoi tërbimit të saj sepse ishte në kopsht në kohën e vdekjes së familjes së tij dhe që nga ai moment fëmija është vendosur në një qendër rehabilitimi.

Policia në Rusi tha se pasi kishte pastruar gjakun e burrit dhe fëmijëve të saj nga dyshemeja, Yekaterina u drejtua për në kinema.

Një i afërm që vizitoi apartamentin, gjeti dhe raportoi për trupat e pajetë që gjeti në shtëpi. Yekaterina do t’i nënshtrohet një vlerësimi psikologjik për të ndihmuar në përcaktimin e akuzave me të cilat përballet.

Zyrtari i Komitetit Hetues të Rusisë Avrora Rimskaya tha: “Gjatë hetimit, u mblodhën prova të rëndësishme që do të ndihmojnë për të rivendosur një pamje të saktë të asaj që ndodhi. E dyshuara u arrestua, nëse shpallet e fajtore për vrasjet e familjes së saj, Yekaterina do të dënohet me burgim të përjetshëm, nëse jo, ajo do t’i nënshtrohet trajtimit të detyrueshëm në një institucion mendor. /tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.