Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës: Kurti e Vuçiç po e përdorin Veriun për të konsoliduar pushtetin

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Enver Hoxhaj ka folur për situatën në veri të Kosovës dhe çështjen e Asociacionit të komunave me shumicë serbe. Hoxhaj ka thënë se kryeministri Kurti në këto tri vite të qeverisjes ka luftuar  në anë të kundërt të trendëve ndërkombëtare dhe ndryshimeve gjeopolitike, duke e përdorur veriun e Kosovës si […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts