Nënshkroi paketën e ndihmës për Ukrainën/ Moska “dënon” Joe Bidenin, presidenti amerikan nuk mund të hyjë në Rusi

Moska ka bërë të ditur sot vendimin për të ndaluar hyrjen në territorin e saj të 963 amerikanëve.

Një vendim i tillë është marrë pasi SHBA mori dje vendimin për paketën e re ndihmëse ofruar gati 40 miliardë dollarë, ndihmë për Ukrainën.
mes qytetarëve të cilëve iu është ndaluar hyrja në Rusi, është edhe presidenti Joe Biden, Sekretarin e Shtetit Antony Blinken dhe shefin e CIA-s, William Burns .

Muajin e kaluar , Ministria e Jashtme e Rusisë ndaloi Boris Johnson, Liz Truss, Ben Wallace dhe 10 anëtarë të tjerë të qeverisë britanike të hyjnë në vend.

Në prill, ministria tha se vendimi ishte marrë “duke pasur parasysh veprimin e paprecedentë armiqësor nga qeveria e Mbretërisë së Bashkuar”.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *