“Nëse keni kohë, pas luftës…”, Presidenti i Ukrainës ka një ftesë për Elon Musk (Video)

Presidenti i Ukrainës Zelensky ka ftuar sipërmarrësin e teknologjisë, Elon Musk, të vizitojë Ukrainën pas luftës – me shefin e SpaceX që tha se mezi priste ta vizitonte.

Musk i ka dërguar Ukrainës një kamion me terminale interneti Starlink, të cilat lidhen me shërbimin satelitor të kompanisë së tij dhe është zotuar të dërgojë më shumë këtë javë.

Qeveria po punon për të siguruar aksesin në internet të Ukrainës mes sulmeve ruse në infrastrukturën e komunikimit. Mund të lexoni më shumë këtu se si do të funksionojë Starlink.

Zelensky ishte në një video-telefonatë duke falënderuar sipërmarrësin e teknologjisë për furnizimin me pajisje Starlink në vend, të cilat mund të siguronin akses në internet nëse infrastruktura dëmtohet nga pushtimi.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts