“Nëse kryeni agresion kundër nesh, përgjigja do të jetë e menjëhershme”, Bjellorusia ka ‘përcaktuar’ objektiva bërthamore në rast të sulmit nga Perëndimi

nese kryeni agresion kunder nesh pergjigja do te jete e menjehershme bjellorusia ka percaktuar objektiva berthamore ne rast te sulmit nga perendimi

Bjellorusia ka objektiva të paracaktuara për sulme bërthamore në rast të agresionit perëndimor, tha presidenti Lukashenko.

Lukashenko ishte i prirur të vinte në dukje se Minsku nuk ka ndërmend të përdorë kurrë armët, por shtoi: “Nëse kryeni agresion kundër Bjellorusisë, përgjigja do të jetë e menjëhershme”.

“Objektivat janë përcaktuar,” shtoi ai, sipas gazetës shtetërore të lajmeve Pul Pervovo.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts