“Nëse nuk gjendet zgjidhje, do marrim masa!”, zëdhënësi i BE: Dialogu, i vështirë. Kosova e Serbia kanë ende qëndrime thelbësisht të kundërta

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, ka deklaruar se emisari i BE për dialogun mes Kosovës e Serbisë,  Miroslav Lajcak dhe Gabriel Escobar kanë vizituar Prishtinën dhe Beogradin për të diskutuar elemente të rrugës përpara siç është theksuar në deklaratën e Përfaqësuesit të Lartë të BE-së, Josep Borell të dhënë në emër të 27 shteteve […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts