“Nëse Rusia pushton më tej Ukrainën…”, ambasada e SHBA në Tiranë publikon mesazhin e Joe Biden: Do përgjigjemi me vendosmëri

nese rusia pushton me tej ukrainen ambasada e shba ne tirane publikon mesazhin e joe biden do pergjigjemi me vendosmeri
nese rusia pushton me tej ukrainen ambasada e shba ne tirane publikon mesazhin e joe biden do pergjigjemi me vendosmeri

Ambasada e SHBA në Tiranë publikon mesazhin e Presidentit amerikan, Joe Biden, lidhur me situatën e tensionuar në Ukrainë.

Në mesazhin e publikuar nga ambasada amerikane, Presidenti Biden zbulon një pjesë të bisedës së tij telefonike me homologun ukrainas, ku i ka ofruar mbështetjen e SHBA, nëse Rusia pushton Ukrainën më tej.

“Fola me presidentin ukrainas Zelenskyy për të diskutuar përpjekjet tona të koordinuara diplomatike dhe për të rikonfirmuar mbështetjen tonë për sovranitetin dhe integritetin territorial të Ukrainës. Ne do të përgjigjemi me vendosmëri – së bashku me aleatët dhe partnerët tanë – nëse Rusia pushton më tej Ukrainën”, ka thënë Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts