“Nëse tregohesh i mirë me një autokrat, s’e bën dot të ndryshojë sjellje”, Kurti për Associated Press: Lajçak e Escobar vijnë te ne me kërkesa të Beogradit

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka deklaruar se qëndrimi i SHBA dhe BE ka qenë i një anshëm ndaj Kosovës, në krahasim me atë për regjimin autoritar të Beogradit. Në një intervistë të dhënë për “Associated Press”, kreu i qeverisë së Kosovës u shpreh se nëse me një autokrat si Vuçiçi sillesh mirë, kjo nuk […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts