Nëse Trump fiton zgjedhjet dhe tërheq forcat nga NATO, Joseph: BE e vetme s’mund të ruajë paqen në Ballkan

Profesori amerikan, Edward P. Joseph, i cili është njohës i mirë i zhvillimeve në Ballkan është përgjigjur në disa pyetje në një panel të “Budapest Balkans Forum” për rajonin dhe qasjen që BE e SHBA kanë ndaj tij. Në një skenar kur ish-presidenti amerikan, Donald Trump, rikthehet në pushtet dhe tërheq forcat amerikane nga NATO, […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts